شیر فلکه سوزنی (بخار)

شیر سوزنی,شیر فلکه سوزنی,شیر بخار,شیر فلکه بخار,NEEDLE VALVE,شیرسوزنی,شیر فلکه سوزنی (بخار),شیر سوزنی مخصوص بخار,globe vavle,valve,شیربخار,تولید کننده شیر سوزنب,تولید شیر سوزنی,تولید کننده شیر سوزنی بحار,شیر فلکه سوزنی بخار,تولید کننده شیرفلکه سوزنی

شیر فلکه سوزنی (بخار),شیر سوزنی,NEEDLE VALVE

شیرالات

وسیله ای مکانیکی یا الکترو مکانیکی هستند که برای کنترل حرکت مایعات ، گازها ، پودرها و ... از طریق لوله ها یا لوله ها یا مخازن یا ظروف دیگر استفاده می شوند. در بیشتر موارد ، سوپاپ ها به نوعی از مانع مکانیکی - به عنوان مثال یک صفحه ، یک توپ ، یک دیافراگم - متکی هستند که می توانند وارد شده و از جریان جریان مواد عبوری خارج شوند. برخی از شیرآلات به عنوان انواع خاموش طراحی شده اند ، در حالی که برخی دیگر کنترل بسیار خوبی از عبور محیط دارند.


انواع شیرآلات و اتصالات - طرح کلی شیرآلات صنعتی. روند.

شیرالات صنعتی

شیر پروانه ای

شیر فلکه کشویی

شیر فلکه سوزنی

شیر فلکه چدنی

شیر فلکه فولادی

شیرالات توپی

شیر فلکه استیل

شیر خودکار

شیر صافی

انتخاب مواد نقش مهمی در تعیین دریچه ها دارد تا از سازگاری قسمتهای مرطوب شیر با مایع یا پودر عبوری از آن اطمینان حاصل شود. اندازه گیری توسط قطر لوله یا لوله ، میزان جریان و عرض بین فلنج برای شیرهای خط لوله که به عنوان جایگزین نصب می شوند ، تعیین می شود.


انواع شیرآلات و کاربردهای آنها:

شیرآلات آئروسل


شیرآلات آئروسل


شیرهای صنعتی متعادل کننده

شیرهای تعادل برای کنترل جریان سیال با تقسیم جریان به طور مساوی در شاخه های جریان مختلف استفاده می شود. مشخصات اصلی شامل تعداد پورت ها ، اتصالات پورت ، اندازه شیر ، و مصالح ساختمانی است. شیرهای متعادل کننده در درجه اول در برنامه های HVAC و سیستم های قدرت سیال استفاده می شوند. به عنوان مثال ، آنها می توانند در سیستم های گرمایش / سرمایش تجاری برای تنظیم دمای آب در شرایط بارگیری مختلف استفاده شوند. همچنین می توان از آنها برای ایجاد نیروی تعادل سیلندرهای دوگانه استفاده کرد.

شیر بخار (سوزنی):

شیر سوزنی Needle valve)) گونه‌ای از شیرهای صنعتی هستند که در آن از یک قطعه سوزنی شکل که به وسیله رزوه‌های طراحی شده بر روی آن حرکت می‌کند ، جریان سیال را کنترل می‌کند . این دسته از شیرها در مسیرهایی عمدتا نصب می گردند که قرار است در این مسیر کار کنترل دبی جریان انجام پذیرد .

شیرهای سوزنی در ساختار شبيه به Globe Valve ها هستند با اين تفاوت كه بجاي صفحه ديسك دارای يك قسمت به شکل مخروطي بلند شبيه به يك سوزن در انتهای ميله اصلی شير قرار دارد . همين قطعه مخروطي شكل باعث می شود كه سطح نشستن در اين شيركمتر از Globe Valve گرديده است .

يك شير سوزني جهت تنظيم دقيق ميزان جريان عبوري سيال مورد استفاده قرار مي گيرد. شير های سوزني فرد آب از سايز 1/2 اينچ الي 12 اينچ در فشارهای 16 و 25 و 40 PNتولید می شود .

يك شير سوزني(Needle valve) از قسمتهای مختلفي تشكيل شده كه مهمترين اين قسـمتها ، سوزن آن مي باشد كه در انتهای ميله اصلي شير (Stem) قرار گرفته شده است که اين سوزن همانند يك ديسك عمل می كند .

اين شيرها كمتر بصورت يك قطعه مجزا در يك سيستم مورد استفاده قرار مي گيرند و عموماً بعنوان قطعه هايي در يك مجموعه ديگر استفاده مي شوند. جهت جلوگيری از بروز صدمات ناشی از موج خروشان ( Surge ) ناگهاني در خطوط و صدمه ديدن Gauge ها از اين نوع شيرها استفاده می كنند .

شيرهاي سوزني و خصوصيات اصلي كنترل:

  1. عدم وجود قطعات لق در داخل شير براي جلوگيري از ارتعاش و استهلاك
  2. كاهش و يا افزايش يكنواخت سطح مقطع عبور سيال نسبت به حركت قطعه مسدود كننده (پيستون)

اين شيرها از نظر كاربرد به سه دسته تقسيم می شوند :

الف- شيرهاي سوزني نرمال يا استاندارد :

از اين شيرها در خطوط لوله براي كنترل استفاده مي شود. در اين شيرها فشار زياد در قبل از شير به فشار كمتر در بعد از شير تغيير مي يابد .

ب- شيرهاي سوزني رينگ پره اي (Van Ring):

اين شيرها برای كاهش فشـاري بيشتر از نـوع اول مـورد استفاده قرار مي گيرند.

ج- شيرهاي سوزني با سيلندر سوراخ دار (Slotted Cylinder):

اين شيرها برای كنترل دبي و كاهش فشار زياد مـورد استفـاده قـرار مي گيرند.شيرهاي سوزني كه براي تخليه به اتمسفر استفاده مي شوند در دو نوع هود دار و بدون هود توليد مي شوند.شيرهاي سوزني بدون هود در شرايطی بكار مي رود كه جت آب خروجی از شير، مانعي از قبيل ديواره بتني نداشته باشند.در اين شرايط نصب شير بايد بگونه ای انجام گيرد كه بعد از آن امكان آسيب ديدن سازه ها بعلت جت آب وجود نداشته باشد .

شیر فلکه سوزنی (بخار)......

شیرالات

ww.fardabco.ir
.comشیرسوزنی.www
.comدریچه-منهول.www
com.شیرزبانه-لاستیکی.www
.comشیرآلات-چدنی.www
fardabflange.com.www


دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image