فلنج ( Flange)

فلنج,رینگ,فلنج گلودار ,سه راه فلنج دار, فلنج اسلیپون,فلنج عینکی,فلنج کور,فلنج ساکت,فانج تخت,فلانچ,فلنج دنده ای,فلنج کلاس 150,فلنج کلاس 300,رینگ فلزی,جوشی,فلنج چیست,فروش انواع فلنج

فلنج,انواع فلنج,فلانچ،تولید کننده فلنج,طراحی تخصصی فلنج و رینگ صنعتی‌,فروش رینگ و فلنج,فروش فلنج و رینگ گالوانیزه,فلنج اسلیپون,فلنج عینکی,فلنج کور,فلنج ساکت,رینگ و فلنج,فرد آب, شيرآلات صنعتي,چهار راه فلنچدار,زانو فلنچدار,اتصالات جوشی,اتصال گالوانیزه(دنده), مغزی,مهره,فلنج و رینگ پلی اتیلن , فلنج آداپتور PN10/16 ,رابط ( كانكتور )

فلنج (Flange)

فلنج ها صفحاتی مدور (در موارد خاص به شکل مربع،لوزی وبیضی) می باشند که در اطراف آن چند سوراخ به منظور عبور پیچ جهت اتصال به فلنج مقابل تعبیه گردیده است . ضخامت فلنج ها و تعداد و قطر سوراخها با توجه به استانداردها تعیین گردیده است .

معمولا مشخصات فلنج ، شامل موارد زیر بر روی فلنج حک گردیده است :

.1نام تجاری تولید کننده

.2سایز اسمی لوله (قطر خارجی لوله که فلنج به آن جوش داده می شود. (

.3مقدار فشار قابل تحمل توسط فلنج ( به آن کلاس فلنج هم گفته می شود. (

.4شکل سطح فلنج

.5 سوراخ ها

.6مواد تشکیل دهنده فلنج ( مطابق با استاندارد ASTM این عدد بیان کننده مشخصات مواد خام مورد استفاده برای تهیه فلنج است. (

.7شماره یا کد مربوط به عملیات حرارتی صورت گرفته بر روی فلنج

انواع فلنج :

Blind Flange فلنج کور

یک صفحه گرد بسته که در پایان میسر لوله کشی و مسیرهای دارای فشار به کار می رود . این نوع فلنج و همچنین پیچ های آن عموما فشار بیشتری نسبت به دیگر فلنج ها تحمل می کند که ماکزیمم این فشار در مرکز آن قراردارد ، با توجه به کلاس فلنج می تواند فشار متناسب را تحمل کند .

Weld Neck Flangeفلنج گردندار جوشی

فلنج گردندار دارای یک گردن مخروطی است که شعاع این گردن در انتها با قطر لوله برابر و به آن جوش می شود. وجود این گردن باعث تقویت تحمل فلنج برای تحمل فشارهای بالا و دماهای بالا و دماهای زیر صفر و همچنین بارهای نوسانی و ارتعاشی مناسب است

Slip on Flangeفلنج رو کار

این نوع فلنج در سرویسهای معمولی مورد استفاده قرار می گیرد. نصب آن ساده است و مقاومت آن در برابر فشار داخلی دو سوم و در برابر بار خستگی یک سوم فلنج گردندار وهزینه نصب ان مقداری بالاتر است .

فلنج گردندار

فلنج لبه دار Lap Joint Flange

همانند فلنج معمولی است که لایه پایینی وجود نداشته و انتهای آن پخ دارد و لوله در سر دیگر جوش لب به لب می شود. این فلنج با سیال تماس ندارد و هزینه آن از فلنج گردن دار یک سوم بیشتر است و مقاومت در برابر خستگی آن تنها یک دهم فلنج گردندار است

.فلنج با جوش محفظه ایی Socket weld Flange

همانطور که از اسم آن مشخص می باشد این فلنج محفظه ای دارد که لوله درون ان قرار می گیرد و اگر این فلنج از داخل هم جوشکاری شود، مقاومت در برابر خستگی ان یک ونیم برابر و مقاومت استاتیکی آن برابر فلنج Slip on می شود .

Screw Flange فلنج رزوه ای

درون این فلنج ها رزوه کار شده است و لوله می تواند درون آن پیچ شود و از مزایای این فلنج ها عدم احتیاج آنها به جوشکاری است. در صورت لزوم و فشارهای بالا می توان از جوش نیز در انها استفاده کرد و کارایی این فلنج ها در فشارهای بالا است .

Orifice Flange اریفیس فلنج

رینگ و فلنج

این فلنج در واقع همان فلنج گردندار و در برخی موارد رو کار است که در راستای شعاع دارای سوراخ است. این سوراخ ها به منظور اندازه گیری جریان سیال مایع یا گاز استفاده می شود.

رینگ و فلنج

اندازه و ابعاد رینگ فلزی

ww.fardabco.ir
.comشیرسوزنی.www
.comدریچه-منهول.www
com.شیرزبانه-لاستیکی.www
.comشیرآلات-چدنی.www
fardabflange.com.www

---


دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image