تولید کننده شیر کنترل دبی pn10_pn16

شیر کنترل دبی pn10_pn16,فروش شیر کنترل دبی pn10_pn16,خرید شیر کنترل دبی pn10_pn16,عامل فروش شیر کنترل دبی pn10_pn16,کنترل شیر کنترل دبی pn10_pn16,قیمت شیر کنترل دبی pn10_pn16

شیر کنترل دبی به بخشی از سیستم انتقال مواد گویند که وظیفه کنترل و انتقال مواد مایع یا گاز

شیر کنترل دبی pn10_pn16

شیر کنترل دبی به بخشی از سیستم انتقال مواد گویند که وظیفه کنترل و انتقال مواد مایع یا گاز به داخل لوله‌ها را داراست. این شیرهای کنترل اکثرا شامل یک پیچ کنترل به همراه دو لوله خروجی هستند. وظیفه لوله‌های خروجی، هدایت مواد به سمت لوله اصلی متصل به شیر کنترل است.

وسیله‌ای است که برای تنظیم و کنترل دبی (جریان) سیالات درون لوله‌ها و مسیرهای انتقال سیال استفاده می‌شود. این شیرها می‌توانند به صورت دستی یا اتوماتیک تنظیم شوند و کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارند. PN10 و PN16 اصطلاحاتی هستند که برای نشان دادن کلاس فشاری شیرها به کار می‌روند. PN مخفف "Pressure Nominal" به معنی "فشار نامی" است و عددی که پس از آن می‌آید، نشان‌دهنده حداکثر فشاری است که شیر می‌تواند در دمای معینی تحمل کند. به عبارت دیگر، PN10 به معنی است که شیر می‌تواند تا فشار نامی 10 بار کار کند و PN16 نیز به معنی تحمل فشار نامی 16 بار است.

شیر کنترل دبی

هنگام انتخاب شیر کنترل دبی باید به موارد زیر توجه داشت:

نوع سیال: آب، بخار، روغن، گاز، و غیره.

دما و فشار کاری: متناسب با کلاس فشاری شیر که باید با شرایط عملیاتی سیستم سازگار باشد.

دبی و سرعت جریان: شیر باید قادر به تنظیم دقیق دبی باشد.

سایز و اتصالات: اندازه و نوع اتصال شیر باید با لوله‌های موجود مطابقت داشته باشد.

مواد ساخت: باید مناسب با نوع سیال و شرایط کاری باشد تا دوام و عمر طولانی داشته باشد.

شیرهای کنترل دبی می‌توانند به صورت گلوبال، پروانه‌ای، کشویی، سوزنی، دیافراگمی و غیره باشند و هر کدام در شرایط خاصی کاربرد دارند.

شیر کنترل دبی pn10_pn16


دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image